ICS KURZ LEVEL 1

IMG_1809Izraelská bojová streľba level 1 STATIKA+DYNAMIKA

Systém Izraelskej bojovej streľby je vo svete unikátny a z neho vychádzajú všetky moderné adaptácie streleckých systémov. Základnou myšlienkou je bezpečná a maximálne efektívna manipulácia so zbraňou. Jednoduché a neustále sa opakujúce techniky pripravujú strelca na prítomnosť reálneho využitia strelnej zbrane. Intenzitu semináru si tak každý volí sám, podľa svojich dispozícií a skúseností. Skúsenejší strelci si môžu pridať prvky pre spestrenie a menej skúsenejší vykonávajú techniky pomalšie a precíznejšie. Eliminuje sa tak hlavný problém väčšiny kurzov, kedy skúsenejší musia čakať na menej zdatných strelcov. Princíp je, aby si behom 2 dní každý osvojil systém trénovania, ktorý si potom prechádza sám doma, alebo na strelnici. Našim cieľom je, aby každý odchádzal so zdravým sebavedomím a podvedome bol schopný bleskovo a intuitívne použiť zbraň na svoju ochranu, odstránil bleskovo akúkoľvek poruchu na zbrani, ovládal štýly prebíjania, naťahovania zbrane rôznymi spôsobmi.  

Seminár je rozdelený do dvoch dní.

Prvý deň (Sobota) Statika

 

Začiatok o 9:00 na strelnici. Koniec o 17:00.

Prvý deň je venovaný Izraelskému postoju AMIDA. Typológii, spôsobu postoja a ovládanie svalov v postoji. Bezpečnému nabíjaniu a vybíjaniu zbrane.  Nasleduje spôsob napichovania na cieľ a ovládanie spúšte, rôzne spôsoby naťahovania záveru, zmeny polohy do kľaku a prebíjanie zbrane.

Druhý deň (Nedeľa) Dynamika

 

Začiatok o 9:00 na strelnici. Koniec o 17:00.

 

Druhý deň je venovaný streleckým technikám a práci v dynamickom režime.

Po utužení statických techník sa plynule prejde na techniky streľby po zastavení z behu, spôsoby prenášania paľby na viacero cieľov  a odstraňovanie závad na zbrani. Všetko sa končí záťažovými cvičeniami kde sa preveria všetky nadobudnuté zručnosti, fyzickým aj psychickým stresom.

Pre koho je seminár určený? 

 

Seminár je určený pre všetkých, pretože každý si určí intenzitu nácviku podľa svojich možností. Skúsenejší strelci si môžu pridať technické záležitosti a menej zdatní môžu pomalšie a precíznejšie nacvičovať jednotlivé štýly. Individuálnym prístupom ku každému sme schopní v obmedzenom počte prijať aj budúcich strelcov bez zbrojných preukazov.

 

Vybavenie

  • krátka strelná zbraň (podľa dohody je možné zapožičanie)
  • cca 150ks až 200ks nábojov na každý deň (v závislosti na intenzite zásahov každého strelca)
  • oblečenie – pokiaľ možné staršie oblečenie podobné každodennému noseniu (možnosť zašpinenia alebo poškodenia časti odevu)
  • puzdro – vhodné puzdro na opasok (kydex, plast, atď). Vojaci a policajti môžu mať aj stehenné puzdra (v závislosti od denného nosenia)
  • puzdro na náhradný zásobník
  • chrániče zraku a sluchu sú povinné
  • chrániče kolien – nie sú nutné, ale vhodné pre účastníkov s úrazom kolien – časté kľakanie

 

Inštruktor:

Lukáš Lajcha

∙   kurz ISSP a individuálna príprava strelieb systému ICS

∙   športový strelec disciplín IPSC a IDPA

∙   zakladateľ  občianskeho združenia Defence Tactics pre výcvik reálnej sebaobrany RBSD a Urban Combativies

∙   v rokoch 2010 – 2012 strelecký inštruktor pilotov a leteckého personálu vrtuľníkových jednotiek rotujúcich na misiách v Afganistane

 

Ing. Peter Mišík

∙   inštruktor športovej streľby

∙   asistent inštruktora Izraelskej bojovej streľby ICS

∙    športový strelec disciplín IPSC

∙    zakladateľ a predseda občianskeho združenia Športový klub PATRIOT Trnava, zameraný na športovú streľbu podľa pravidiel medzinárodnej asociácie praktickej streľby IPSC.

 

Cena:

Za 16 hodinový výcvik počas dvoch dní zaplatíte len 150€ s DPH pri platbe dopredu na účet. Platobné údaje sú osobne poslané každému účastníkovi.

Na akékoľvek ďalšie dotazy veľmi radi odpovieme a prihlášky evidujeme na adrese patip.sro@gmail.com alebo patip@patip.eu

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kedykoľvek kontaktovať aj telefonicky: +421 904 996 854.